Dlaczego warto zatrudnić fotografa na wesele?

W dzisiejszych czasach niemal każdy ma dostęp do smartfonu z aparatem. Wydatków związanych ze ślubem jest sporo, więc u Par Młodych czasem pojawia się pokusa, aby zrezygnować z usług profesjonalnego fotografa, a wykonanie zdjęć z ceremonii i wesela powierzyć amatorowi czy poprosić o to gości. Moim zdaniem jest to kiepski pomysł, dlatego mam dla Was kilka argumentów za tym, dlaczego doświadczony fotograf ślubny okaże się niezastąpiony!

Profesjonalna fotografia ślubna – 7 powodów, dla których warto się na nią zdecydować

Fotograf ślubny posiada niezbędne uprawnienia

Pierwszy i kluczowy argument dla Par, które decydują się na ślub kościelny – aby móc robić zdjęcia w świątyni, fotograf musi odbyć kurs liturgiczny oraz posiadać odpowiednie upoważnienia z Kurii. Dzięki temu może np. podejść blisko ołtarza w czasie przysięgi czy poruszać się po Kościele w sposób, który nie zaburza przebiegu ceremonii.

Oczywiście wujek, który obiecał pstryknąć kilka zdjęć, może spróbować zrobić to bez uprawnień, ale zdecydowanie odbije się to na ich jakości – możecie zapomnieć o zbliżeniach, dobrej rozdzielczości czy ciekawych kadrach.

Fotografia ślubna to pamiątka na całe życie

Ślub i wesele przez lata pozostaną dla Was i zaproszonych gości żywym wspomnieniem. Warto jednak uwiecznić je także na fotografiach, aby po latach móc wracać pamięcią do ulubionych momentów z tego wyjątkowego dnia.

Zdjęcia w przeciwieństwie do wspomnień są wieczne – zapisane są na nich pamiątki z ceremonii, pierwszego tańca, szalonej zabawy… Oczywiście wykonane ręką amatora fotografie także mogą przedstawiać te chwile, jednak profesjonalista posiada zmysł i doświadczenie, dzięki któremu wychwyci kluczowe momenty oraz wyeksponuje czyste emocje. 

Zdjęcia ślubne to cała gama uczuć – oczekiwania, wzruszenia, czułości, radości, łez szczęścia i uśmiechu od ucha do ucha. Magią fotografii jest to, że może je uwiecznić, a rolą fotografia – wyłapanie gestów, relacji i języka miłości. Zawodowiec wie, jak uchwycić zabawne i uczuciowe chwile, abyście przeglądając zdjęcia mogli na nowo odczuwać emocje z dnia ślubu i wesela. 

Fotograf posiada odpowiedni sprzęt

Profesjonalny aparat, obiektywy, lampy, ładowarki, drony, programy graficzne… Zatrudniając zawodowego fotografa możecie mieć pewność, że posiada sprzęt najwyższej jakości i wie, jak się nim posługiwać. Przyznaję – aparaty w smartfonach dają dzisiaj świetne efekty. Wiele osób posiada też własne lustrzanki. Jednak narzędzia bez warsztatu na niewiele się zdadzą. 🙂

Profesjonalny fotograf ślubny ma wiedzę o tym, jak operować aparatem. Wie jak zadbać o wysoką jakość zdjęć, ich naświetlenie, niepowtarzalne kadry. Nie musicie się też martwić o kopie zapasowe czy to, że kuzynowi, który obiecał zrobić kilka fotografii, rozładuje się telefon i połowa wieczoru nie zostanie uwieczniona. 

Zdjęcia są spójne i profesjonalne

Fotografia ślubna nie może być zlepkiem przypadkowych ujęć – zdjęcia muszą być spójne, aby w ten sposób opowiadały Waszą historię miłosną. Kluczem do sukcesu jest oczywiście profesjonalizm – przeglądając zdjęcia zawodowego fotografa i amatora, szybko zauważycie różnicę.

Przede wszystkim profesjonalista posiada unikalny styl, który dodatkowo podkreśla obróbka fotografii. Ten element jest niezwykle ważny, ponieważ gra światłem i kolorem wydobywa emocje, gesty, spojrzenia. Zawodowiec zadba o to, aby każde zdjęcie – mimo różnych kadrów czy bohaterów – było dopracowane w każdym detalu i razem stanowiło jedną opowieść. 

Ważny jest także etap selekcji zdjęć – wspólnie z fotografem możecie wybrać te, które do siebie pasują oraz prezentują Wasze ulubione momenty. 

Fotografie ślubne są wysokiej jakości bez względu na warunki

Warunki w dniu ślubu bywają różne. I mam tutaj na myśli zarówno pogodę, jak i oświetlenie wnętrz, w których odbywają się ceremonia i przyjęcie. Ciemne kościoły, w których nie można używać lamp błyskowych, sala weselna ze sztucznym, kolorowym światłem, plener nocny… Czy fotograf-amator sobie z nimi poradzi? 

Na pewno zależy Wam na tym, aby zdjęcia były wyraźne, dobrze oświetlone, a kolory wiernie odwzorowane. Profesjonaliście kapryśna pogoda czy kiepskie światło nie są straszne – odpowiedni sprzęt i ustawienia rozwiążą każdy problem. 

Możliwość otrzymania wydrukowanego albumu lub wirtualnej galerii

Zrobienie świetnych zdjęć to połowa sukcesu. Kolejny ważny krok to wspomniana już profesjonalna obróbka, a następnie doręczenie gotowych fotografii Państwu Młodym.

Dzięki wirtualnej galerii chronionej hasłem nowożeńcy otrzymują dostęp do zdjęć ze ślubu i wesela, którym mogą podzielić się z innymi osobami. Świetny sposób na nietuzinkową pamiątkę to także spersonalizowany album z wydrukami. Profesjonalny fotograf przygotuje taką księgę z dbałością o detale i wybierając odpowiednie zdjęcia, które razem stworzą spójną opowieść. 

Fotograf weselny zadba o uchwycenie kluczowych momentów

Ślub i wesele to cała seria niezwykłych rytuałów i zwyczajów – przygotowania, powitanie Państwa Młodych, przysięga, toast, pierwszy taniec, oczepiny… To tylko kilka z nich. Fotograf ślubny ciągle jest w gotowości, aby uchwycić te ważne momenty, pokazać gesty, spojrzenia, pocałunki, uśmiechy. 

Ważne jest także to, że robi to dyskretnie, niemal niezauważalnie, abyście zarówno Wy, jak i Wasi goście, nie czuli się obserwowani i skrępowani. Co więcej, nie musicie martwić się, że któryś z kluczowych momentów nie zostanie uchwycony i przypominać biesiadnikom o robieniu zdjęć – tym zajmuje się fotograf, a Wy w tym czasie możecie się bawić.

Profesjonalny fotograf na wesele wyróżnia się też tym, że sam szuka niebanalnych kadrów, które można uwiecznić. Moim zdaniem to właśnie te zdjęcia – niepozowane, ze spadającym tortem, zwariowanymi pozami na parkiecie, toastami, czy wciągającymi rozmowami, są najciekawsze. Pokazują radość, relacje, uczucia, a przede wszystkim wywołują uśmiech na twarzach.

A więc jak, powierzycie zrobienie zdjęć profesjonaliście?

Powodów za tym, aby skorzystać z usług doświadczonej osoby, która zrobi profesjonalne zdjęcia ślubne, jest wiele. Jako fotograf weselny z wieloletnim stażem mogę Was zapewnić o jednym – Wasi goście na weselu powinni się bawić i świętować, a robienie zdjęć to rola zawodowca. Dzięki temu otrzymacie niepowtarzalne fotografie ślubne, które będą pamiątką na całe życie.

Jeśli szukacie fotografa z doświadczeniem, poczuciem humoru i przyznam nieskromnie – bogatym portfolio – zapraszam do kontaktu. 🙂 Zdjęcia ślubne robię już od wielu lat, starając się uchwycić emocje i najważniejsze momenty. Sprawdźcie, jakie historie opowiada Magazyn Wspomnień:

Zobacz portfolio

Wolne terminy na rok 2023/2024